دایره ایران ایرانی اسرائیل نتانیاهو

دایره: ایران ایرانی اسرائیل نتانیاهو اسحاق هرتزوگ اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار حوادث گروگانگیرها ترساندن کردند کودک 8ساله را تحویل داعش می دهند

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گذشته، پرونده ای به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن نشان می داد کودک هشت ساله افغانی به وسیله سرنشینان نقابد

گروگانگیرها ترساندن کردند کودک 8ساله را تحویل داعش می دهند

عبارات مهم : خراسان

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گذشته، پرونده ای به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن نشان می داد کودک هشت ساله افغانی به وسیله سرنشینان نقابدار یک دستگاه پی کی ربوده شده است و به مکان نامعلومی انتقال یافته است.

خراسان نوشت:با دریافت این گزارش، بلافاصله ماجرا به قاضی سیدجواد حسینی(معاون دادستان مشهد) اعلام شد و گروه زبده ای از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی) وارد عمل شدند و به پیگیری ماجرای گروگان گیری پرداختند. هنوز چند ساعت از ربودن پسر فرزند هشت ساله نگذشته بود که یکی از گروگان گیران با خانواده گروگان تماس گرفت و جهت آزادی وی درخواست 200 میلیون تومان پول نقد کرد.

با محرز شدن ماجرای آدم ربایی، پرونده مذکور به شعبه 409 مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد ارسال شد و به وسیله قاضی محمدرضا دشتبان مورد پیگیری قرار گرفت.

گروگانگیرها ترساندن کردند کودک 8ساله را تحویل داعش می دهند

این گزارش حاکی است به دستور مقام قضایی کارآگاهان با تشکیل جلسه تخصصی به تحلیل های کارشناسی پرداختند و شبانه رصدهای اطلاعاتی را در دستور کار قرار دادند.

گروگان گیران که تلاش داشتند هرچه سریع تر به پول برسند مدام با خانواده پسر فرزند افغانی تماس می گرفتند و ترساندن می کردند که گروگان را از مرز خارج می کنند و به دست داعش می سپارند!! این در حالی بود که خانواده گروگان با اطمینان خاطر پلیس مقتدر تلاش می کردند گروگان گیران را با چانه زنی بر سر مبلغ پول معطل کنند. آدم ربایان نیز جهت آن که سریعتر به پول برسند در هر تماس مبلغ خواسته شده است را کم کردن می دادند تا این که به دریافت 60 میلیون تومان جهت آزادی کودک افغانی راضی شدند.

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گذشته، پرونده ای به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن نشان می داد کودک هشت ساله افغانی به وسیله سرنشینان نقابد

این در حالی بود که کارآگاهان با هدایت سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) هر لحظه چتر اطلاعاتی خود را گسترده تر می کردند تا این که سرنشینان پی کی شناسایی و در کمین نیروهای پلیس گرفتار شدند. در همین حال ماجرای تماس ها و تهدیدهای وحشت بار گروگان گیران به منطقه سیدی مشهد کشیده شد به طوری که در هر تماس، تهدیدهای مرگبار خود را تکرار می کردند. از سوی دیگر نیز گروهی از کارآگاهان با راهنمایی های قاضی دشتبان، یکی از شاخه های عملیاتی را به منطقه خواجه ربیع کشانده بودند آیا که ردیابی های اطلاعاتی کارآگاهان نشان می داد آنان گروگان را داخل منزلی در منطقه خواجه ربیع نگهداری می کنند.

بنابراین گزارش به علت آن که آسیبی به کودک نرسد و عملیات پلیس لو نرود، کارآگاهان دامنه عملیات را به روز بعد کشاندند تا بتوانند گروگان گیران را با شیوه های فنی و پلیسی از یکدیگر جدا کنند. در همین حال، خانواده گروگان با آموزش های پلیسی، جهت پرداخت 60 میلیون تومان اعلام آمادگی کردند.

دو نفر از گروگان گیران با شنیدن این حرف، بلافاصله سوار بر پی کی به سمت بزرگراه امام علی(ع) حرکت کردند تا پدر گروگان را به محل قرار بکشانند غافل از این که آن ها زیر چتر دقیق اطلاعاتی پلیس در حرکت بودند. هنگامی که یک زن و مرد میان سال در ابتدای بولوار امامت وارد کابین تلفن عمومی شدند تا با خانواده گروگان آخرین قرار را بگذارند ناگهان خودروهای پلیس، منطقه را به محاصره درآوردند. هنوز انگشت زن میان سال روی شماره گیر بود که حلقه های آهنین دستبند پلیس بر دست های او و مردی گره خورد که پشت فرمان پی کی نشسته بود.

گروگانگیرها ترساندن کردند کودک 8ساله را تحویل داعش می دهند

با دستگیری دو متهم اصلی، بی سیم های پلیس به کار افتاد و رمز دستگیری متهمان با اعلام انتقال آنان به مرکز اعلام شد. در همین حال ماموران شاخه دوم عملیاتی وارد عمل شدند و در حالی کودک هشت ساله را نجات دادند که داخل مخفیگاه، یکی دیگر از همدستان گروگان گیران نیز به دام افتاد.

گزارش خراسان حاکی است با معرفی آدم ربایان به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، پرونده آنان در شعبه 409 پیگیری شد و متهمان در اعترافات خود به قاضی دشتبان گفتند: ما در شرایط بد مالی قرار داشتیم و می خواستیم پول هنگفتی به دست آوریم. از سوی دیگر نیز پدر احسان (کودک ربوده شده) از آشنایانمان بود و فکر می کردیم او بیش از اندازه پولدار است آیا که شاگرد طلافروشی بود و احتمال می دادیم پول نقد زیادی داشته باشد. به همین علت نقشه ربودن فرزندش را کشیدیم چند روز جهت ربودن او رفتیم ولی موفق به این کار نشدیم. تا این که عصر روز سیزدهم هنگامی که داخل ماشین کشیک می دادیم ناگهان کودک را به همراه مادربزرگش دیدیم که قصد رفتن به منزل را داشت.

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گذشته، پرونده ای به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن نشان می داد کودک هشت ساله افغانی به وسیله سرنشینان نقابد

مادربزرگ او از فروشگاه محل خرید کرده بود و احسان هم پشت سر او راه می رفت. در یک لحظه او را به آرامی و با نام صدا زدیم. هنگامی که برگشت بلافاصله او را داخل ماشین انداختیم و از محل فرار کردیم. گزارش خراسان حاکی است بعد از اعترافات صریح متهمان، تنها چهار روز طول کشید تا کیفرخواست این پرونده به اتهام همکاری در آدم ربایی از سوی دادسرای مشهد صادر شود و سه گروگان گیر در حالی روانه زندان شدند که به پرونده آنان در دادگاه کیفری خراسان رضوی پیگیری می شود.

واژه های کلیدی: خراسان | پرونده | خانواده | خراسان رضوی | گروگان گیری | اعلام آمادگی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs